2020. július 1-jétől módosulnak a számlákra vonatkozó online adatszolgáltatás szabályai. Emiatt a kézi számlázás napjai meg vannak számlálva. Bonácz Zsolt adószakértő összeszedte, miért is érdemes minél előbb Billingo online számlázóra váltani.
Nagyon sok vállalkozás még most is kézzel számláz. Azaz számláit nyomdai úton előállított számlatömbből, vagy nyomdai úton előállított számlanyomtatvány felhasználásával állítja ki. 2020. július 1-jétől módosulnak a számlákra vonatkozó online adatszolgáltatás szabályai. Emiatt a kézi számlázás napjai meg vannak számlálva.
2020. július 1-jétől más belföldi vállalkozás részére kibocsátott számlákat meg kell küldeni a NAV részére. Még akkor is, ha abban nem számítottak fel áfát. Belföldi vállalkozásnak számít ugyanis minden vállalkozás, amely a NAV által kiadott adószámmal rendelkezik. Ennek értelmében 2020. július 1-jétől nagyon sok olyan katás vállalkozás lesz kötelezett a kiállított számláit beküldeni a NAV-hoz, akiket 2020. június 30-ig ez a kötelezettség még nem terhel.
E körbe tartozó katásoknak (de nem katásoknak is) nem szabad megfeledkezni regisztrációs kötelezettségükről.
Az adatszolgáltatáshoz – függetlenül annak formájától – regisztrálni kell az internetes felületen. A felület itt érhető el: (https://onlineszamla.nav.gov.hu/home).
Az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról ITT írtunk bővebben.
A regisztráció lépéseiről is készítettünk már egy képes anyagot, ITT található a szervezetek, ITT pedig a magánszemélyek (katások, egyéni vállalkozók) részére összeállított útmutató.
A regisztráció során generált azonosítókat meg kell adni a számlázó programnak.
Ezek a következők:
Ezek megadása nélkül a számlázó program a számla adatait nem tudja beküldeni a NAV-hoz. Ha a vállalkozó nem gyakorlott ilyen ügyek intézésében, akkor kérje azzal rendelkező segítségét.
Kézi számlák adatait az erre célra szolgáló internetes felületen kell rögzíteni. A felület itt lehet elérni:(https://onlineszamla.nav.gov.hu/home).
Ezzel szemben a számlázó program automatikusan küldi be a kiállított számlákat.
Könnyű belátni, hogy ez utóbbi nagyságrendekkel jobb megoldás.
Az előbbiekben említett regisztráción kívül más nem szükséges a számlák beküldéséhez.
A „Billingo” használatára való áttérés mellett a praktikumon túl számos más érv hozható fel, ezek közül a következők emelhetők ki:
Eleinte egy számla kiállítása a „Billingo”-val hosszabb ideig tarthat, mint a kézi kitöltés. Főleg akkor, ha a számlát kiállítója a számítógép kezelésében nem annyira jártas. Ügyfeleink visszajelzései alapján azonban a „Billingo” használata nagyon rövid idő alatt elsajátítható. Nagyon hamar a vállalkozás már csak a „Billingo” használatának előnyeit élvezi.
A számlázó programra áttérni kívánó vállalkozásnak javasolt minél korábban áttérni a „Billingo” használatára. Így 2020. június 30-ig kellő gyakorlatra tehet szert.
Már 10 éve részese a magyar vállalkozások életének a Billingo online számlázó, ami most ünnepli megalapításának 10. évfordulóját. A cég elsősorban a mikro-, kis...
A Joint Venture Szövetség immár harmadik alkalommal rendezte meg a Companies for the Future Award gálát, ahol idén Besztró Szabolcs, a Billingo Operatív és Stra...
A magyar vállalkozások többsége szerint az MI időt és energiát spórol a cégeknek. A mesterséges intelligencia üzleti célú használatára már Magyarországon is ...
Itt a nagy leleplezés: a Billingo háza táján óriási fejlesztések folynak a háttérben, amely nemcsak a számlázást helyezi új alapokra. Vezérigazgatónk, Sárospata...
Gőzerővel dolgozunk azon, hogy az átalányadózók év végi hajrája könnyebb legyen. Az utolsó negyedév sosem egyszerű egy vállalkozónak, de mi igyekeztünk azzá ten...
Óriási szükség van arra, hogy a vállalkozások előre tervezzenek, gyorsan és hatékonyan tudjanak reagálni a változásokra. A marketing területére különösen igaz e...