A Billingo vezérigazgatója adott interjút az Üzlet & Utazás magazinnak. Sárospataki Albertről köztudott, hogy már 17 éves kora óta a saját útját járja vállalkozóként. A beszélgetés megtekinthető a cikkben, de összefoglaltuk a legfontosabb tanulságokat is, arról, hogy mire figyelj kezdő vagy haladó vállalkozóként.
Fókuszálj arra, amit valóban el akarsz érni a vállalkozásoddal. Ha ezer felé szakadsz, akkor nem vagy képes az energiádat egy helyre összpontosítani, annak pedig garantáltan bukás és csalódás lesz a vége.
Először is találd meg a fókuszod, azaz gondold át, hogy hosszú távon mivel is foglalkoznál szívesen.
Tedd fel az alábbi kérdéseket magadnak:
Építs többet cégen belül. Így remekül becsatornázhatod az érdeklődési körödbe tartozó, újonnan tanult ismereteket, és a vállalkozásod is profitálni fog belőle.
Akár vállalkozóként, akár még alkalmazottként dolgozol, a multinacionális nagyvállalatoktól rengeteget tanulhatsz. Egy multi tudja igazán megmutatni, hogy milyen egy A-tól Z-ig felépített, olajozottan működő szervezeti struktúra.
Amíg a startupoknál és a kis- és középvállalkozásoknál gyakran fejetlenség és rendszertelen workflow uralkodik, addig a piacon elismert multiknál garantáltan rendszerszintű a munkavégzés - mindenkinek megvan a feladata, mindenki tudja, hogy mit kell csinálni, és minden fogaskerék a helyén szerepel.
Hogyan látod magad 5-10 év múlva? Ez a kérdés szinte minden állásinterjún felmerül, persze nem véletlenül. A sikeres alkalmazottak és vállalkozók ugyanis egyaránt hosszú távú vízióval rendelkeznek, de emellett napról napra hajtják az üzletüket.
Képzeld el azt az élethelyzetet, amikor a munkád gyümölcse már beérett, és javában élvezed a szüretelést. Ugye, milyen jó érzés? Adja ez a jövőkép a motivációd alapját!
Amikor a piackutatás során kiderül a konkurens cégek valódi száma, megannyi vállalkozót szinte sokkol az adat, hogy mennyi versenytárssal is kell majd felvenni a harcot a piacon való érvényesüléshez. Azonban egy újnak és frissnek mondható megközelítéssel akár pillanatok alatt lenyomható a konkurens cégek többsége.
Az MVP (Minimum Viable Product)mozaikszó a minimálisan működőképes terméket jelenti. Azt a prototípust, amely még nem feltétlenül forrott ki, de már képes ügyfeleket hozni vállalkozásod számára.
Az ügyfélszolgálat jelenti a kapcsot vállalkozásod és ügyfeleid között. Az ügyfélközpontúság pedig jóval többet jelent, mint a kapcsolattartók hozzáállása a munkához, hiszen egy valóban ügyfélközpontú vállalkozás a DNS-ében hordozza a korrekt, átlátható és precíz szemléletet.
Kapcsolatépítés nélkül sokan elvéreznek - de még ha nem is ilyen csúfos a vége, akkor is milliónyi lehetőségtől esnek el a vállalkozói világban.
Azonban fontos megjegyezni, hogy mennyiségi helyett csakis a minőségi kapcsolatépítésre szabad törekedned. Hiszen mit sem ér, ha 1000 vállalkozó telefonszáma lapul a zsebedben, de mindegyikük csak a saját hasznát szeretné kicsikarni belőled.
A vállalkozói lét nem csupán az adózási formában nyilvánul meg. Vállalkozni annyit jelent, mint célokat kitűzni és megvalósítani. Ehhez pedig mindennapos erőfeszítést kell tenni, még akkor is, ha éppen senki nem fizet a tanulásba vagy a munkába fektetett idődért.
A fenti 7+1 tipp segítségével hosszú távon is sikeres vállalkozást építhetsz. Akár csak most indultál el a vállalkozások izgalmas világában, akár már évtizedek óta benne vagy a szakmában, a legfontosabb, hogy tudatosan és motiváltan állj hozzá a fejlődés kérdéséhez - így pedig a kívánt eredmények is garantáltan jönni fognak!
Az interjút készítette: Dallos Zoltán, a DLX MEDIA marketing ügynökség alapítója, az Alkalmazottból Vállalkozó című könyv szerzője. A teljes interjú elérhető videó formában YouTube-on, valamint a podcast lejátszókon is (Apple, Spotify)
Folyamatosan emelkednek a céges banki költségek, melyek állandó nyomás alatt tartják a hazai kis- és középvállalkozásokat. A kérdés az, hogy hogyan lehet ezt cs...
Korábban cégautót fenntartani anyagilag kifejezetten kedvező volt a magánhasználat költségeihez képest. Ma már ez nem feltétlenül van így, ezért lehet, hogy saj...
A számlák kiállítása még csak a kezdete az üzleti folyamatoknak. Az igazi kérdés az, hogy a teljesítések után mikor és hogyan érkezik meg a pénz. A kintlévősége...
A KKV Technológia Plusz Hitelprogram 0%-os kamatozású hitellel segíti a vállalkozások technológiai fejlesztését és versenyképességük növelését. A kedvezményes h...
A vállalkozásod pénzügyei valószínűleg az elsődleges figyelmedet élvezik, de ettől még magánemberként is lehetnek olyan céljaid, amelyekhez a bank pénzére van s...
A megbízási szerződés az egyik leggyakrabban alkalmazott szerződéstípus, mert rugalmas jogviszonyt biztosít a feleknek, és akár olyan egyedi feladatok, pontosan...